Waarom stopt SKSG met het ruilen en wisselen van opvangdagen?
We begrijpen bij SKSG dat de mogelijkheid om te ruilen of wisselen voor ouders fijn is. Toch zorgt deze service in de praktijk voor steeds meer knelpunten. In 2024 ontvingen we bijna 900 ruil- en wisselverzoeken per week. Elk verzoek vraagt om afstemming tussen collega’s en groepen waarbij ook gekeken moet worden naar de verwachte kindbezetting op die dag. Dat neemt veel tijd in beslag.
Het effect is niet alleen achter de schermen merkbaar. Door het vele wisselen ontstaan ook op de groep onrustige situaties: de samenstelling van de groep verandert regelmatig, en kinderen zien vaker andere gezichten dan ze gewend zijn. Dat gaat ten koste van structuur en voorspelbaarheid, juist de dingen die belangrijk zijn in de kinderopvang.
Onze pedagogisch medewerkers zijn dit werk gaan doen om kinderen te begeleiden in hun ontwikkeling en goed voor hen te zorgen. Dat is en blijft hun belangrijkste taak. Het verwerken van ruilverzoeken vraagt steeds vaker om veel administratieve afstemming en extra overleg. Door te stoppen met ruilen en wisselen, brengen we meer rust in de dagelijkse gang van zaken. Dit komt de kinderen en onze medewerkers ten goede.